kqz rezultatet preliminare 2021

Vajzat e Anton Çetës nuk pajtohen që shtatorja e babait të tyre të vendoset në oborrin e Katedrales. Në komunën e Ferizaj deri tani janë numëruar 4.52% të votave. Sipas KQZ’së publikimi i këtyre formularëve janë vetëm për rezultatet preliminare. Lëvizja Vetëvendosje po vazhdon të jetë e renditur e para, bindshëm, më 47,79 përqind të votave, pasuar nga PDK-ja më 17,33%, shkruan Reporteri.net. 3. Pasditen e së ditës së djeshme përfundoi numërimi i të gjitha votave nga zgjedhjet parlamentare. Reporting time on voting will be at 11:00, 15:00 and 19:00. “Kujdes votimin e radhës në Kuvend”, deputetja kosovare kërcënohet nga persona të panjohur, Kosovë/ 6 të vdekur dhe 860 raste të reja me Covid-19, Mediat spanjolle nuk njohin Kosovën, ‘AS’ nuk ia shkruan emrin në tabelë, ‘Marca’ po, Diaspora dërgoi një miliardë euro në Kosovë/ Shifra është sa gjysma e buxhetit të shtetit për një vit, Çështja e të pagjeturve/ Kurti: Prioritet në raportet me Serbinë, Gjykata për krimet në Kosovë, kërkesë Bidenit për zhvendosjen e saj në Kosovë, Top News – Presidenti ‘kapet mat’/ Biden shtrembëron shifrat për kufirin e taksat, Top News – La fëmijën të vdiste nga uria/ Nëna ‘monstër’ festoi 6 ditë rresht ditëlindjen, Top News – PS ankimoi listat e kandidatëve/ Bindet Kolegji Zgjedhor, afron datën e shqyrtimit, Top News – Afron ndeshja me Suedinë/ Kosova nis punën, mungojnë Muric dhe Rrahmani, Top News – Beteja kundër Koronavirusit/ Të dielën fillon vaksinimi masiv me Sputnik V, Top News – Del zbulimi i madh/ Imuniteti pas covid dhe vaksinës,7 herë më i lartë, Nisja e fushatës/ Ambasada e SHBA: Do marrim masa për ata që pranojnë ose promovojnë dhunën, Zgjerohet lista e kandidatëve për deputetë që do kalojnë në sitën e drejtësisë (Emrat), Me kokën ulur! Prishtinë, 4 mars 2021 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 14 shkurt 2021. Lëvizja Vetëvendosje prinë e para me 47.88% të votave, pastaj PDK’ja me 17,36% të votave, LDK me 13.08%, ndërsa AAK 7.41%. Në bazë të rezultateve preliminare nga KQZ-ja, në zgjedhjet e 14 shkurtit të vitit 2021, Lista Serbe ka marrë mbi 10.000 vota më pak në krahasim me zgjedhjet e vitit 2019. Gjithashtu ju njoftoj se nuk do të kemi një paraqitje tjetër të radhës për sonte nga KQZ”, tha ai. Rezultatet e publikuara nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ), do të shfaqen nga çasti në çast nga Telegrafi. 15.2.2021 - 09:59. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i 15/02/2021 | 00:40. Elezi po ashtu në komentin përmes së cilit ka replikuar me një qytetar, bëri të ditur se rezultatet e zgjedhjeve do të shfaqen vazhdimisht në Web-faqen e KQZ-së. Këto janë rezultatet preliminare nga 99% të votave të numëruara. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo By Info Lajm Feb 14, 2021. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. E … “KQZ-ja do t’i shpallë të enjten rezultatet përfundimtare, në ditën e 18-të pas ditës së zgjedhjeve”, ka deklaruar zëdhënësi i […] Nga 92.521 vota të numëruara deri tani, prinë LVV-ja me 42.5%, PDK-ja 19.2%, LDK-ja 13.7%, AAK-ja 10%, Nisma 2.6%./Zëri https://rezultatet2021.org/sq/parl/r Amire Qamili. Bulliqi: Fitorja në Llap është dukshëm më e madhe se në zgjedhjet komunale . Në komunën e Ferizaj deri tani janë numëruar 4.52% të votave. KQZ publikon rezultatet preliminare në Ferizaj. Kosovë/ KQZ nuk del sonte me rezultatet preliminare 14/02/2021 23:37 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. 14.02.2021 • 22:21 Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. Sipas këtyre voatave deri tani e para është Vetëvendosje me 56.05%, Share this: Twitter; Facebook; Related. Këto janë rezultatet preliminare, pas numërimit te 89,63% të votave të 14 shkurtit. Sipas rezultateve preliminare, VV deri më tani pas numërin të 1.04% të votave, ka 61.7%. Post navigation. Rezultatet janë kështu: 1. SHBA: Kongresi arrin pragun për shkarkimin e Trump. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Në web-faqen zyrtare të KQZ-së kanë nisur të jepen rezultatet preliminare për partitë që kanë marrë pjesë në zgjedhje, raporton Zeri.info. Në njoftimin e KQZ-së ku është njoftuar edhe për 4 konferenca tjera gjatë ditës, nuk është bërë e ditur ora e konferncës së rezultateve preliminare. Materialet dhe informacionet në këtë Koalicioni LDK-AKR-Alternativa është e dyta me 25,83%. 2. "Telegrafit". Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. Sidoqoftë, nuk është bërë e ditur ora e konferencës së rezultateve preliminare. Gjithashtu ju njoftoj se nuk do të kemi një paraqitje tjetër të radhës për sonte nga KQZ”, tha ai. / REZULTATET PRELIMINARE TË KQZ-SË, NGA 80 PËR QIND E VENDVOTIMEVE (FOTO) E plotësuar: Komisioni Qendror i Zgjedhjeve KËTUmund t’i shikoni rezultatet për komunat e lartcekura. Madhësia e tekstit. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një konference për medie tha se numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është duke vazhduar. Kosovë: KQZ shpalli rezultatet përfundimtare 04.03.2021. KQZ publikon rezultatet preliminare të zgjedhjeve në komunat e veriut, fituese Lista Serbe. Lajmin e ka bërë të ditur zëdhënësi i KQZ’së, Valmir Elezi, përmes një njoftimi drejtuar mediave. Acari siberik përfshinë Kosovën këtë fundjavë. Albin Kurti kandidohet për deputet. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka filluar numërimin e votave në komunën më të madhe në Kosovë, Prishtinë. Sipas KQZ’së publikimi i këtyre formularëve janë vetëm për rezultatet preliminare. Në rezultatet preliminare nga Komisioni Qendror Zgjedhor në Komunën e Prishtinës po prin VV-ja me 60%. Sipas rezultateve preliminare del se Lëvizja Vetëvendosje (LVV) është e para me rreth 376 mijë e 933 vota. KËTU mund t’i shikoni rezultatet për komunat e lartcekura.. Kujtojmë që fituese e zgjedhjeve të 14 shkurtit doli të jetë Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës dhe e treta Lidhja Demokratike e Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, ka publikuar 99 për qind të rezultateve preliminare nga zgjedhjet e mbajtura më 14 shkurt 2021. Nutricionistja shpjegon efektet anësore të çajit matcha, “Kartolina nga dy botë”/ Rama publikon foto nga çelja e fushatës elektorale të PS dhe të PD, Pas shkëmbimit të dhuratave, Andi ia thotë troç Jasminës: Kam nevojë për…, Këtyre njerëzve natyra u ka falur tipare të veçanta, që i bën të duken unik (Fotot), Ora ligjore, akrepat prapa/ Do të flemë një orë më pak, por dita zgjatet, “Dëgjuam të bërtitura, u tronditëm”/ Fqinjët flasin për vrasjen e 21-vjeçarit shqiptar në Londër. • Rezultatet preliminare të KQZ-së, për regjionin e Prishtinës (Prishtinë, Fushë Kosovë, Obiliq, Gllogoc, Podujevë, Lipjan dhe Graçanicë): KËTU © Top Channel 2001 - 2021 • Ndalohet riprodhimi i paautorizuar i përmbajtjes së kësaj faqeje. Nga 737 vota të numëruara në këtë komunë, VV-ja ka marrë 350 vota apo 47%. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka publikuar rezultatet e 99.16 për qind të votave. Po shkon drejt fundit, numërimi i kutive të votimit nga KQZ. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka paralajmëruar se do të mbajë konferencë për medie ku do të publikohen rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit. Zëdhënësi i KQZ-së Valmir Elezi, ka njoftuar se numërimi i fletëvotimeve në vendvotime ka përfunduar të dielën në mbrëmje. pranoni Kushtet e përdorimit. Fjalë Kryesore: KQZ; shpërndaje. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet preliminare të zgjedhjeve të jashtëzakonshme për kryetar komune në Leposaviq, Zubin Potok, Zveçan dhe Mitrovicë e Veriut, sipas së cilave, kandidatët e Listës Serbe kanë marrë mbi 90 përqind të votave. Për rezultatet e deritashme klikoni në vegëzat e postuara më poshtë. Zyrtarisht, askush nuk jep datë të saktë, por bazuar në praktikat e deritanishme, procedurat nuk mund të përfundojnë në afat të shpejtë. Preliminary results will be broadcast LIVE on the CEC webpage www.kqz-ks.org Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë tashmë janë publikuar, por rezultatet përfundimtare dhe certifikimi i tyre mund të marrë të paktën edhe dy javë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një konference për medie tha se numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është duke vazhduar. 13/01/2021 . Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. Sipas Elezit kanë mbetur pa u procesuar në web faqe vetëm 46 vendvotime. Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë tashmë janë publikuar, por rezultatet përfundimtare dhe certifikimi i tyre mund të marrë të paktën edhe dy javë. Zëdhënësi i KQZ-së, Valmir Elezi përmes një konference për medie tha se numërimi i fletëvotimeve në … Pas VV-së renditet PDK-ja me 149 vota apo 20%. KQZ ka bërë të ditur se Lëvizja Vetëvendosje prin me 49.95 për qind, Partia Demokratike me 16.9 për qind, Lidhja Demokratike e Kosovës me 12.64 për qind dhe dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës me 7.07 për qind. 13/01/2021. 29/11/2020. +383 48 222 355. TELEGRAFI sh.p.k. Në […] Kujtojmë që kanë mbetur për tu votuar edhe votat me kusht dhe ato të diasporës. “Numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është duke vazhduar dhe gjithashtu edhe procesimi i të dhënave në ueb-faqen e KQZ-së. Zgjedhjet 2021 February 20, 2021 - 17:49 Shpërndaje: Rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë tashmë janë publikuar, por rezultatet përfundimtare dhe certifikimi i tyre mund të marrë të paktën edhe dy javë. KQZ nuk del sonte me rezultatet preliminare. Sipas KQZ’së publikimi i këtyre formularëve janë vetëm për rezultatet preliminare. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të © 2006-2021 Portali Telegrafi. Lëvizja Vetëvendosje ka 26,57%. Kujtojmë që kanë mbetur për tu votuar edhe votat me kusht dhe ato të diasporës. “Ju njoftoj se sot (e enjte, 4 mars 2021, ora 11:00) Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpall rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës, të cilat u mbajtën më 14 shkurt 2021”, thuhet në njofitm. Periskopi.com 14 Shkurt 2021, 23:46 Lajme. After completion of the Countdown process in Vocations will be transmitted Preliminary Results in Real time. 0 shares; Të ngjashme. Sipas këtyre rezultateve, VV e PDK kanë shënuar nga një rritje të lehtë në përqindje, për dallim nga LDK-ja e AAK-ja të cilat po zbresin. Lëvizja Vetëvendosje po prinë edhe në komunën e Gjilanit sipas rezultateve preliminare të KQZ-së, shkruan Gazeta inFokus. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Deri më tani ka shkuar më shumë se 71 për qind ky procesimi i të dhënave që po vinë nga qendrat e votimit…në mënyrë që mos t’iu mbajmë edhe shumë gjatë këtu, më lejoni t’iu njoftoj se vazhdoni t’iu referoni ueb-faqen e KQZ-së, ashtu ku po shfaqen kohë pas kohë rezultatet që na vinë nga qendrat e votimit gjithandej Kosovës. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) pritet të shpall sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve parlamentare që janë mbajtur me 14 shkurt. Video. KQZ ka publikuar rezultatet preliminare nga numërimi i 26,66% i kutive të votimit, të zgjedhjeve të 14 shkurtit 2021. Në kryeqytetin e Kosovës, sipas numërimit të votave prej 1.04%, Lëvizja Vetëvendosje po prin bindshëm. Deri më tani ka shkuar më shumë se 71 për qind ky procesimi i të dhënave që po vinë nga qendrat e votimit…në mënyrë që mos t’iu mbajmë edhe shumë gjatë këtu, më lejoni t’iu njoftoj se vazhdoni t’iu referoni ueb-faqen e KQZ-së, ashtu ku po shfaqen kohë pas kohë rezultatet që na vinë nga qendrat e votimit gjithandej Kosovës. Zyrtarisht, askush nuk jep datë të saktë, por bazuar në praktikat e deritanishme, procedurat nuk mund të përfundojnë në afat të shpejtë. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) ka shpallur sot rezultatet preliminare të zgjedhjeve parlamentare të 14 shkurtit. KQZ: Dalja në votime 40.51%, rezultatet preliminare priten rreth orës 21:00. Deri më tani janë numëruar 541 vota në këtë komunë, shkruan Gazeta inFokus. Zyrtarisht, askush nuk jep datë të saktë, por bazuar në praktikat e deritanishme, procedurat nuk mund të përfundojnë në afat të shpejtë. Koalicioni PDK-AAK-NISMA prin me 34,66%. LDK-ja që udhëheq më komunën e Gjilanit aktualisht ka 122 vota apo 16%. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve nuk do t’i paraqesë rezultatet preliminare sonte, por ka kërkuar t’iu referohen vetëm ueb-faqes së KQZ-së, lidhur me rezultatet pas zgjedhjeve të sotme. 038 224 093 - 13 Mar 2021 | Këta janë 120 deputetët e legjislaturës së re. KËTUmund t’i shikoni rezultatet për komunat e lartcekura Rr. Tri ulëse për tri parti të komunitetit boshnjak . Fillimisht, kryetarja e KQZ-së faënderoi të gjithë qytetarët e Republikës së Kosovës, brenda dhe jashtë vendit, që morën pjesë në këto zgjedhje dhe shprehën vullnetin e tyre. Tashmë rezultatet preliminare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të 14 shkurtit në Kosovë janë publikuar, por rezultatet përfundimtare dhe certifikimi i tyre mund të marrë të paktën edhe dy javë. 13/01/2021. “Numërimi i fletëvotimeve në vendvotime është duke vazhduar dhe gjithashtu edhe procesimi i të dhënave në ueb-faqen e KQZ-së. Ashtu siç pritej, Lëvizja Vetëvendosja e Albin Kurtit u rendit partia e parë në votime me 49.9 % të votave të fituara. Në bazë të rezultateve preliminare, zgjedhjet i ka fituar Lëvizja Vetëvendosje, e pasuar nga Partia Demokratike e Kosovës, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës. Nevaldo Hajdaraj kalon në gjykim për vrasje me dashje, i kërkon falje babait të Klodian Rashës, 9.5 miliardë dollarë dëm në ditë, ekspertët paralajmërojnë: Bllokimi i anijes në kanalin e Suezit efekte të mëdha në ekonominë globale, Manastirliu inspekton kushtet e ruajtjes së vaksinave në ISHP: Nga e diela nisim vaksinimin masiv, Anija gjigante bllokon kalimin në Kanalin e Suezit/ Pamjet satelitore mbi Detin e Kuq, Shpëtoi 25 persona nga zjarri në qendrën tregtare, pas 45 orësh, ende asnjë shenjë nga Arjan Sala, Të bën dru?! “Rezultatet do te shfaqen vazhdimisht, ne ueb.”, ka shkruar Elezi. KQZ-ja shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit Prishtinë, 4 mars 2021 – Komisioni Qendror i Zgjedhjeve shpalli rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme për Kuvendin e Republikës së Kosovës që u mbajtën më 14 shkurt 2021.

Wetter Com Wettervorhersage Calw 16 Tage, Houy St Wendel Instagram, 400 Lira In Euro, Formel 1: Mercedes 2020, Wetter Ostende Wassertemperatur, Hotel Sonnenhof Aspach Bilder,

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert.

Bitte geben Sie die fehlenden Angaben ein. * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.